W 1904 pałac w Brynku oraz folwark z polami i lasami nabył hrabia Hugo von Donnersmarck z linii siemianowickiej. Nowy właściciel dokonał w latach 1905-8 gruntownej przebudowy zespołu pałacowego, angażując do tego celu wrocławskiego architekta Karla Grossera.
Przebudowany pałac zachował się w swym kształcie do obecnych czasów.
Na osi głównej, od frontu znajduje się portyk z podjazdem i dwiema wysokimi latarniami. Nad wejściem znajduje się herb Donnersmarcków oraz cztery figury przedstawiające: rolnika, hutnika, myśliwego i rybaka .
W pałacu mieści się obecnie internat Technikum Leśnego i w ten sposób współczesność przeplotła się z przeszłością.
Wejscie
Pałac od frontu
Współczesny budynek Technikum Leśnego wybudowano w pobliżu pałacu.
Od strony południowej ( czyli od strony parku ) do bryły pałacu przylegają symetrycznie dwie wieże z charakterystycznymi cebulastymi dachami, z tej strony pałac prezentuje się imponująco
Do pałacu przylega kaplica (początkowo św. Huberta, obecnie pw. św. Franciszka z Asyżu) należąca do miejcowej parafii. Z pałacu prowadzi do niej oszklony korytarz.
Piękna fontanna ścienna
Ciekawe bardzo i warte obejrzenia są zabudowania gospodarcze , są to wieże ciśnień z zegarem, powozownie, dwie bramy wjazdowe ze stróżówkami, stajnie. Wszystkie budynki zbudowano z klinkierowej cegły. Większość z nich została zaadaptowana na potrzeby uczniów i nauczycieli Technikum Leśnego i Gimnazjum w Brynku.
Herb Donnersmarcków linii siemianowickiej umieszczony na wieży ciśnieniowej.
Pałac otoczony jest parkiem
Spcerując po parku natknęłam się na ten "detal "architektoniczny, wyglądał na zapomniany, a szkoda, bo bardzo piękny